PRIMĂRIA MUNICIPIULUI GIURGIU ORGANIZEAZĂ UN WORKSHOP CU STUDENŢII DE LA ARHITECTURĂ

Cei 28 de participanţi vor fi cazați la Tabăra Stejarul începând cu 5 august. În data de 10 august, începând cu ora 14 vor susține public proiecte. Cele mai bune soluții, votate de un juriu format din 10 membri, vor primi premii.
Workshop – ul are ca scop selectarea celor mai bune idei pentru realizarea unei conversii a Taberei Stejarul în Centru Social pentru Bătrâni precum şi familiarizarea studenţilor cu patrimoniul arhitectural al municipiul Giurgiu şi stabilirea unor teme de interes comun pentru organizarea unor workshop – uri viitoare. Totalitatea proiectelor prezentate la workshop vor sta la baza unui proiect de reconversie, respectiv a temei caietului de sarcini în vederea atribuirii lucrării pentru execuţie, când va fi cazul.

Ultima modificare: 04.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PRIMĂRIA MUNICIPIULUI GIURGIU ŞI ROMANIA – 3 AUGUST – O ZI DE NEUITAT